Nacházíte se zde: Domovská stránka > Kalibrace > Potřebuji zkalibrovat můj přístroj
Pokročilé hledání

Potřebuji zkalibrovat můj přístroj

Jak probíhá kalibrace Vašeho přístroje

Jak a kam zaslat Váš přístroj?

Pokud nám budete zasílat přístroje ke kalibraci poštou nebo dopravní službou, přímo do balíku prosím přiložte objednávku, ve které jsou veškeré údaje pro Vaši jednoznačnou identifikaci, tj. především přesná adresa, IČ, DIČ, případně zasílací adresa, pokud se liší od fakturační adresy. Dále uveďte telefonický kontakt, e-mail a preferovaný způsob platby, tj. dobírkou nebo proformafakturou. K přístrojům je vhodné přiložit měřicí vodiče. Je zbytečné posílat objednávku navíc e-mailem či poštou.
Pokud je přístroj poškozen nebo máte pochybnosti o správnosti funkce či měření Vašeho přístroje, napište to prosím do objednávky. Zkrátíte tím dobu, kterou se Váš přístroj zdrží u nás.

Zásilky posílejte na adresu:

ILLKO, s.r.o.
Masarykova 2226/18a
678 01 Blansko

Poznámka: nezasíláme mailem ani nesdělujeme telefonicky informaci o tom, že/kdy nám Vámi zaslané přístroje byly doručeny. Pokud se potřebujete ujistit, že/kdy nám byla Vaše zásilka doručena, lze to u většiny dopravců (Česká pošta, PPL, DPD apod.) zjistit na jejich webu po zadání čísla Vaší zásilky. To dostáváte při předání balíku dopravci.

Jak dlouho kalibrace trvá a jaká je její cena?

Běžně kalibrované přístroje najdete v ceníku. Cenu kalibrace dalších přístrojů Vám sdělíme na dotaz.
Přístroje se v naší kalibrační laboratoři zdrží přibližně 5-10 pracovních dnů. Pokud má přístroj nějaký problém nebo je poškozen, zajistíme v rámci našich možností jeho opravu. V případě nákladnější opravy Vás budeme kontaktovat.
Po předchozí telefonické dohodě je možné i expresní provedení kalibrace do 3 pracovních dnů; zde účtujeme příplatek 30%. Podmínkou expresního provedení je, aby přístroj nebyl poškozen a byl plně funkční. 

Předpokládaná doba, kterou stráví Váš přístroj v naší kalibrační laboratoři  je momentálně   9 pracovních dní.
K této době připočtěte ještě cca 3 dny pro dopravu přístroje od Vás k nám a potom zpět od nás k Vám.
Pokud nám přístroje ke kalibraci zasíláte poštou nebo dopravní službou a přímo v balíku není přiložena objednávka, může to mít za následek prodloužení doby provedení kalibrace.

Co se děje s přístrojem po kalibraci?

Přístroje jsou po kalibraci opatřeny kalibračním štítkem (nálepkou) a je vystaven kalibrační list. V něm není a nemůže být uváděn termín příští kalibrace, resp. doba platnosti kalibrace. Uživatel si to určuje sám ve svém kalibračním řádu, který by měl mít zpracován - viz. odpovědi na časté dotazy ke kalibracím.

Zaslání Vašeho zkalibrovaného přístroje zpět; platba za kalibraci

Přístroje Vám po kalibraci odešleme službou PPL; zásilka by měla být doručena následující pracovní den po odeslání. Účtujeme dopravné + balné ve výši 110 Kč + DPH (proformafaktura) nebo 140 Kč + DPH (dobírka).

Přesný čas a datum doručení zásilky je od okamžiku jejího předání dopravci výhradně jeho záležitostí. Naše společnost nemá možnost přesný čas ani datum doručení zásilky ovlivnit. Prosíme Vás proto o uvedení telefonického kontaktu na Vás v objednávce. Tento kontakt se automaticky vytiskne na adresní štítek, kterým je každá zásilka opatřena. V případě problémů Vás pak může řidič nebo dispečer kontaktovat a dohodnout se s Vámi na doručení. 

Přístroje lze vyzvednout samozřejmě také osobně v naší provozovně, zde můžete zaplatit v hotovosti. Osobní odběr je nutné domluvit předem, nejlépe napsat do objednávky. O připravení přístroje k odběru Vás budeme informovat telefonicky nebo mailem.

Odběr novinek
Naši partneři
  partneri metrel partneri pjp
Spřátelené stránky: partneri rawet