Nacházíte se zde: Domovská stránka > Kalibrace > Potřebuji zkalibrovat můj přístroj
Pokročilé hledání

Potřebuji zkalibrovat můj přístroj

Jak probíhá kalibrace Vašeho přístroje

Jak a kam zaslat Váš přístroj?

Pokud nám budete přístroje ke kalibraci zasílat, přímo do balíku prosím přiložte objednávku, ve které jsou veškeré údaje pro Vaši jednoznačnou identifikaci, tj. především přesná adresa, IČ, DIČ, případně zasílací adresa, pokud se liší od fakturační adresy. Dále uveďte telefonický kontakt, e-mail a preferovaný způsob platby, tj. dobírkou nebo proformafakturou. K přístrojům je vhodné přiložit měřicí vodiče. Je zbytečné posílat objednávku navíc e-mailem či poštou.
Pokud je přístroj poškozen nebo máte pochybnosti o jeho správné funkci, napište to prosím do objednávky. Zkrátíte tím dobu, kterou se Váš přístroj zdrží u nás.

Zásilky posílejte na adresu:

ILLKO, s.r.o.
Masarykova 2226/18a
678 01 Blansko

Poznámky:
- Nepodáváme informace o tom, že/kdy nám Vaše přístroje byly doručeny. Pokud se potřebujete ujistit o doručení Vámi odeslané zásilky, lze to u většiny dopravců zjistit na jejich webu po zadání čísla Vaší zásilky. To dostáváte při předání balíku dopravci.
- V případě požadavku na potvrzení termínu kalibrace (ať už je požadavek proveden jakýmkoliv způsobem) takové potvrzení nevydáváme. Předpokládaná doba, kterou stráví Váš přístroj v naší kalibrační laboratoři, je uvedena níže na této webové stránce.

Jak dlouho kalibrace trvá a jaká je její cena?

Běžně kalibrované přístroje najdete v ceníku. Cenu kalibrace dalších přístrojů Vám sdělíme na dotaz.
Pokud má přístroj nějaký problém nebo je poškozen, zajistíme v rámci našich možností jeho opravu. V případě nákladnější opravy Vás budeme před jejím provedením kontaktovat.
Předpokládaná doba, kterou stráví Váš přístroj v naší kalibrační laboratoři  je momentálně  12 pracovních dní.

K této době připočtěte ještě cca 3 dny na dopravu přístroje od Vás k nám a potom zpět.
Po předchozí telefonické dohodě je možné i expresní provedení kalibrace do 3 pracovních dnů; zde účtujeme příplatek 30%. Podmínkou pro expresní provedení kalibrace je nepoškozený, plně funkční přístroj.

Pokud nám přístroje ke kalibraci zasíláte a v balíku není přiložena objednávka, může to způsobit prodloužení doby provedení kalibrace.

Co se děje s přístrojem po kalibraci?

Přístroje jsou po kalibraci opatřeny kalibračním štítkem (nálepkou) a je vystaven kalibrační list. V něm není a nemůže být uváděn termín příští kalibrace, resp. doba platnosti kalibrace. Uživatel si to určuje sám ve svém kalibračním řádu, který by měl mít zpracován - viz. odpovědi na časté dotazy ke kalibracím.

Zaslání Vašeho zkalibrovaného přístroje zpět; platba za kalibraci

Přístroje Vám po kalibraci odešleme službou PPL; zásilka by měla být doručena následující pracovní den po odeslání. Účtujeme dopravné + balné ve výši 110 Kč + DPH (proformafaktura) nebo 140 Kč + DPH (dobírka).

Poznámka: přesný čas a datum doručení zásilky je od okamžiku jejího předání dopravci výhradně jeho záležitostí. Naše společnost nemá možnost čas ani datum doručení zásilky ovlivnit. Prosíme Vás proto o uvedení telefonického kontaktu na Vás v objednávce. Tento kontakt bude uveden na adresním štítku, kterým je každá zásilka opatřena. V případě problémů Vás pak může dopravce kontaktovat a dohodnout se s Vámi na doručení.

Přístroje lze vyzvednout samozřejmě také osobně v naší provozovně, zde můžete zaplatit v hotovosti. Osobní odběr je nutné domluvit předem, nejlépe napsat do objednávky. O připravení přístroje k odběru Vás budeme informovat telefonicky nebo mailem.

Odběr novinek
Naši partneři
  partneri metrel partneri pjp
Spřátelené stránky: partneri rawet